Mamy już rok 2018 i wszystkim życzę wszystkiego najlepszego z tego powodu – ale wypadałoby wybrać jakiś zegarek na Nowy Rok! Dlatego przygotowałem krótką listę zegarków, które są szczególnie ciekawe. Zapraszam!

 

Atlantic Worldmaster Driver 777 Krzysztof Hołowczyc Chronograph Limited Edition

Zegarek niezwykły, bo sygnowany nazwiskiem i podpisem naszego rajdowego mistrza – Krzysztofa Hołowczyca. Ale nie tylko na jego sile marketingowej opiera się ta niezwykłość, ponieważ jest to jeden z najlepszych zegarków Atlantic – posiada bowiem szwajcarski mechanizm kwarcowy Ronda R5040B, zapewniający najwyższą precyzję chodu.

Świetną wiadomością jest także to, że jest to tzw. „nurek”, ponieważ posiada poziom wodoszczelności do 200 metrów. Atlantic jednak postanowił puścić oko do klienta i zamiast podpisać go zwyczajowo – Diver – dodał jedną literkę i od teraz zegarek ten, dzięki uczestnictwu Krzysztofa Hołowczyca, nazywany jest „Driver”. Rozwiązanie bardzo zabawne, ale też pokazujące, w którą stronę Atlantic może pójść w przyszłości.

 

 

Seiko Presage Cocktail SSA346J1

O Seiko nie trzeba wiele mówić, bo każdy wie, kto kryje się za tą nazwą – jeden z najlepszych producentów japońskich zegarków, nastawiony na produkcję przede wszystkim eleganckich czasomierzy o wysokim poziomie technologicznym. I tak jest nowa seria Presage Cocktail. Model SSA346J1 to, moim zdaniem, najlepszy zegarek z tej kolekcji. Wspaniała, luksusowa kolorystyka w połączeniu z doskonałym mechanizmem zapewnia to, z czego dumne jest Seiko – najwyższą jakość i zabójczy wygląd.

 

 

 

Fossil Q Crewmaster FTW1124

Hybryda od Fossil Q. Z całej tej serii Crewmaster wydaje mi się najciekawszym i najładniejszym hybrid smartwatchem. Stanowi podstawowy smartwatch dla każdego z funkcjami, które będą stanowić świetny wstęp do zegarków z takim oprogramowaniem. Łączy się z telefonem z systemami Android i iOS, liczy kroki użytkownika, odbiera powiadomienia ze smartfona. Posiada także możliwość częściowego zarządzania telefonem – dzięki temu stanowi nieodzowny dodatek dla każdego fana elektroniki i gadżetów.