Casio to z pewnością jeden z największych i najbardziej popularnych koncernów zajmujących się produkcją zegarków. Japoński gigant nieustannie pracuje nad ulepszaniem swoich zegarków, wyposażając je w najnowocześniejsze technologie, a do ich konstrukcji używając materiałów charakteryzujących się najwyższą jakością i wytrzymałością.

Casio – od kalkulatorów do innowacyjnych zegarków

Historia marki Casio sięga 1946 roku, kiedy bracia Kashio otworzyli firmę produkującą kalkulatory. Wystarczyło niecałe 20 lat pracy nad nimi, by przedsiębiorstwo miało bazę do produkcji kultowych zegarków, które do dziś cieszą się niemalejącą popularnością na całym świecie. Casiotron, czyli zegarek z wyświetlaczem LED i kalendarzem automatycznym trafił na rynek w 1974 roku. Głównym celem firmy był rozwój, dzięki czemu szybko stała się jedną z lepiej prosperujących marek na rynku. Następnie producent zaczął tworzyć zegarki wyposażone w takie funkcjonalności jak głębokościomierz, wysokościomierz oraz inne udogodnienia. Dużym sukcesem okazał się też jeden z pierwszych zegarków z ekranem dotykowym.

Zegarki G-Shock Casio

Najnowocześniejsze technologie Casio, które sprawdzą się w ekstremalnych warunkach

Casio jeszcze wielokrotnie wprowadzał na rynek nowinki technologiczne i po 70. latach robi to wciąż, produkując wytrzymałe zegarki z dostępem do najnowszych technologii. Zegarki Casio to często sportowe urządzenia z długą listą funkcji dostosowanych do każdego rodzaju treningu nawet w najmniej sprzyjających warunkach atmosferycznych. Obecnie Casio stosuje w swoich zegarkach własne, nowatorskie rozwiązania tworząc tym samym jedne z najbardziej zaawansowanych elektronicznych modeli. Warto pamiętać też, że marka produkuje również tradycje, eleganckie modele, których design będzie pasował do formalnych czy eleganckich stylizacji. Które kolekcje zegarków Casio są najpopularniejsze?

Casio G-SHOCK: zegarki, które wytrzymują wszystko – od wstrząsów po wahania temperatur

Casio G-SHOCK to wyjątkowo solidne i niezawodne modele przystosowane do najcięższych warunków atmosferycznych. Ich historia zaczyna się w 1981 roku, gdy producent zaczął opracowywać w pełni wstrząsoodporny zegarek w sportowym stylu. Konstrukcja, funkcjonalność oraz budowa G-SHOCK charakteryzuje się odpornością na wodę, wstrząsy, kurz czy wahania temperatur, a urządzenia solarne pozwalają na synchronizację mechanizmu zegarka z zegarami atomowymi. Również modele kwarcowe są bogate w funkcjonalności takie jakie sensory temperatury, podświetlenie Neobrite, kompas czy czas światowy.

G-Shock Casio

Połączenie elegancji i sportowego charakteru w zegarkach Casio Edifice

Linia Casio Edifice łączy w sobie cechy zegarków sportowych oraz eleganckich, a ich design nawiązuje do motoryzacji. Modele z tej kolekcji dostępne są w szerokim przedziale cenowym, dlatego każdy może znaleźć zegarek Casio męski wpisujący się w nasze potrzeby. Część zegarków z tej serii posiada bransoletę, która sprawia, że modele mogą być noszone do smart-casualowych stylizacji czy jako dodatek do koszuli. Karbonowa tarcza z umieszczonymi na niej sub-tarczami, chronografem podkreślają z kolei sportowy charakter tej linii. Dodatkowo w zdecydowanej większości modeli z linii Edifice znajdziemy również datownik dni miesiąca i podświetlenie, a także solidne materiały jak np. szkło szafirowe.

Casio Edifice

Casio Protrek, czyli funkcjonalność i niezawodność dla outdoorowych pasjonatów

Casio Protrek to kolekcja, która świetnie sprawdza się podczas aktywności na świeżym powietrzu. Dzięki zegarkom z tej linii można kontrolować trasę marszu, sprawdzić warunki pogodowe czy czas biegu. Modele posiadają też często termometr, barometr i alerty informujące o możliwym załamaniu się pogody. Podczas aktywności na świeżym powietrzu z pewnością przydatnym może być również kompas. Zegarki Casio Protrek posiadają też wysoką klasę wodoszczelności wynoszącą 20 ATM, dzięki czemu można z nimi pływać i nurkować bez akwalungu. Casio Protrek poza bogatą funkcjonalnością oferują również zdecydowany, survivalowy design.

Casio Protrek

Eleganckie zegarki Casio dla kobiet z linii Sheen

Zegarki Casio to również modele Casio dla kobiet. Jedną z popularniejszych linii damskich jest kolekcja Casio Sheen. Charakteryzuje ją biżuteryjny, elegancki charakter oraz najwyższa jakość wykorzystanych materiałów. Modele różnią się kolorystyką i designem, dlatego łatwo jest znaleźć taki, który będzie nam najbardziej odpowiadał. Kontrastujące z odcieniem tarczy indeksy często posiadają różnego rodzaju zdobienia, tworząc elegancki, biżuteryjny zegarek. Wysoka funkcjonalność zegarków oraz solidna konstrukcja gwarantują wygodę użytkowania.

Casio Sheen

Casio – wytrzymałość, styl i innowacyjne technologie w jednym

Casio jest jednym z największych i najbardziej popularnych producentów zegarków, znanych z najnowszych technologii i wysokiej jakości materiałów. Marka od kalkulatorów przeszła do produkcji innowacyjnych zegarków, wprowadzając wiele funkcjonalności. Kolekcja G-SHOCK to wytrzymałe i niezawodne modele przystosowane do ekstremalnych warunków. Natomiast linia Casio Edifice łączy w sobie sportowy charakter i elegancję, a kolekcja Sheen oferuje eleganckie zegarki dedykowane kobietom. Kolekcja Protrek to zegarki dla outdoorowych pasjonatów o wysokiej funkcjonalności i niezawodności. Wybierając zegarek Casio, możemy być pewni, że otrzymamy innowacyjne urządzenie, które sprawdzi się nawet w trudnych warunkach. Marka nieustannie wprowadza nowe technologie do swoich zegarków, co sprawia, że są one idealnym wyborem dla osób aktywnych. Casio to wysoka jakość wykonania i wytrzymałość.