Marka Vostok Europe powstała w 2003 roku. Przez dwadzieścia lat zyskała uznanie zarówno klientów, jak i branży zegarmistrzowskiej. Cechą rozpoznawczą brandu są niezwykle wytrzymałe zegarki o nietuzinkowym designie. Ambasadorami Vostok Europe są prawdziwi twardziele, a wśród nich Marcin Tybura. Poznaj razem z nami wyjątkową historię tej litewskiej marki.

Historia powstania marki Vostok Europe

Marka Vostok Europe ma już dwadzieścia lat. Ten niezwykły litewski brand powstał w 2003 roku, główną ideą było stworzenie zegarka funkcjonalnego o nowoczesnym designie. Sukces przyszedł szybko, bo zaledwie rok później na najsłynniejszych targach w Bazylei. Zaprezentowano pierwsze projekty, które spotkały się z pozytywnym odbiorem oraz rozpoczęciem dystrybucji między innymi do USA. Znakiem rozpoznawczym zegarków Vostok Europe są tubki z trytem, które zostały wprowadzone w 2009 roku, po podpisaniu umowy ze szwajcarską firmą mb-microtec. Podświetlenie trytowe spotkało się z dużym zainteresowaniem. Podświetlenie trytowe nie wymaga naświetlania i utrzymuje się na niezmiennym poziomie nawet przez kilkanaście lat. Kolejne lata to kolejne sukcesy, powstało również używane do dziś hasło przewodnie marki „Watches going to extremes”. Ma ono na celu podkreślić walory zegarków VE, czyli solidność, odporność i niezawodność. Jedną z bardziej znanych kolekcji jest Vostok Europe Anchar, która została stworzona zgodnie z wytycznymi, jakie muszą spełniać zegarki dedykowane nurkom. Ciekawe są też modele Vostok Europe Gaz 14 Limousine, wzorowane na rządowym samochodzie o tej samej nazwie.

Vostok Europe

Niezwykli ambasadorowie marki Vostok Europe

Vostok Europe staranie wybiera swoich ambasadorów. Stanowią oni odzwierciedlenie idei marki. Silni mężczyźni, którzy nie poddają się przeciwnościom losu. Prawdziwi fighterzy. Wśród znamienitych nazwisk znajduje się  Žydrūnas Savickas, usytuowany strongman. Jego osiągnięcia zostały nagrodzone specjalnym modelem zegarka „Big-Z”. Kolejnym ambasadorem był kierowca rajdowy Benediktas Vanagas, który startował między innymi w rajdzie Dakar. Vostok Europe docenia nietuzinkowe osobistości, takie jak Lazar Angelov, czyli światowej sławy kulturysta. Swój sukces osiągnął determinacją i ciężką pracą, bez wspomagania się sterydami. Oczywiście nie możemy zapomnieć o naszym rodzimym ambasadorze, którym jest Marcin Tybura, zawodnik MMA w federacji UFC. Skromny człowiek o walecznym i dobrym sercu. Efektem współpracy jest zegarek Vostok Europe Rocket N-1Limited Edition 6S21-225A436.

Ambasador Vostok Europe Marcin Tybura

Vostok Europe Ve Are One – zegarek skonstruowany przez fanów marki

Idea akcji #VEareONE narodziła się w 2020 roku, w trudnej pandemicznej rzeczywistości. Oddano wtedy prawo głosu entuzjastom marki. Poprzez internetowe głosowanie fani brandu mogli decydować o finalnym wyglądzie poszczególnych elementów nowego modelu, efektem czego powstał wyjątkowy zegarek. Akcja została bardzo dobrze przyjęta. Przez dwa miesiące zdołała połączyć miłośników marki z 30 krajów. Nic więc dziwnego, że kontynuowano ją w kolejnych latach. Zegarki z serii #VEareONE podlegają ścisłej limitacji, co w praktyce oznacza, że dana seria nie trafi ponownie do produkcji. Ten prosty projekt ma na celu nie tylko łączenie ludzi na całym świecie, bada również ich preferencje i odpowiada na ich potrzeby. Kolekcja #VEareONE 2022 to aż 5 wyjątkowych zestawów, w każdym z nich znajduje się przynajmniej jeden pasek skórzany i silikonowy. Warto podkreślić, że ich wymiana jest niezwykle prosta. W ten sposób Vostok Europe daje możliwość zmiany charakteru zegarka. Bazą zwycięskich zegarków stały się modele Vostok Europe Energia.

Vostok Europe #VEareONE

Vostok Europe wspiera ważne idee

Marka Vostok Europe nie odwraca się plecami do potrzebujących. Jako jedna z pierwszych podjęła trudny temat wsparcia dla Ukrainy. Na podstawie cenionego przez klientów zegarka Vostok Europe Expedition, stworzono model o nazwie „STANDS FOR UKRAINE”. Nadano mu narodowe barwy Ukrainy. Cały dochód ze sprzedaży 200 wyprodukowanych sztuk przeznaczono na zakup niezbędnego sprzętu medycznego i lekarstw. Warto podkreślić, że udało się zebrać 60 000 Euro. Ukraina cały czas mierzy się z napaścią agresora, dlatego postanowiono wypuścić drugą edycję zegarków Slava Ukraini. Tym razem celem jest zebranie 70 000 Euro. Tak jak w przypadku pierwszej edycji, druga również ma narodowy charakter. Oprócz barw flagi państwowej odnajdziemy takie symbole jak herb Ukrainy czy też słynny  tradycyjny haft. Na tarczy znajduje się również wymowne hasło o treści „Chwała Ukrainie, Chwała bohaterom!”. Zegarek ten jest niejako hołdem złożonym ludziom, którzy oddają swoje życie w imię wolności i sprawiedliwości.

Vostok Europe Sława Ukrainie Limited Edition

Marka Vostok Europe tworzy globalnie, wspiera lokalnie

Wśród ciekawych przedsięwzięć i niezwykłych idei, nie mogło zabraknąć polskiego akcentu. Jest nim seria zegarków Vostok Europe Mazury. Stworzono dwa modele: Śniardwy i Mamry, oba należą do kolekcji N-1 Rocket. Marka Vostok Europe doceniła w ten sposób piękno Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Dekiel niebieskiego modelu zdobi grawerunek obszaru i położenia jeziora Mamry, natomiast biały poświęcony jest Śniardwom. Niezwykłość tych zegarków Vostok Europe potęguje fakt, że limitacje ustalono do zaledwie 200 sztuk!

Vostok Europe zegarki

Vostok Europe – niezwykłe zegarki dla niezwykłych ludzi

Vostok Europe to nie tylko marka, która tworzy wyjątkowe zegarki, to marka, która wspiera niezwykłych ludzi i idee. Wytrzymałe koperty i niezawodne mechanizmy pokazują siłę i niezawodność marki, jak i posiadacza tego niezwykłego zegarka. A ty masz już swój zegarek z logiem Vostok Europe?