Timex Weekender TW2P62400

Wakacje nieuchronnie zbliżają się do końca, dlatego z tej okazji postanowiłem podzielić się kilkoma dobrymi radami dotyczącymi zegarków i wakacji. Wpis postanowiłem podzielić na dwie części – dotyczącą najlepszych czasomierzy na okres wolności od obowiązków i jakie zegarki na wakacje przydadzą się najbardziej.

Po pierwsze zatem, na wakacje proponuję przede wszystkim zegarki sportowe. I to nie tylko dlatego, że preferuję aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. W wakacje zwykle nie siedzi się w domu, ale korzysta z pięknej pogody i czas spędza na dworze, nad wodą, na łonie natury. Co to ma wspólnego ze sportem? Może niewiele, ale z zegarkami sportowymi już dużo, ponieważ na powietrzu łatwo o zachlapanie zegarka lub jego przypadkowe zarysowanie. A sportowe czasomierze mają to do siebie, że zwykle posiadają bardzo wytrzymałe koperty, paski, bransolety, zaś tarcze przykrywa szkiełko szafirowe – a te, jak wiadomo, jest bardzo odporne na zarysowania. Dlatego warto mieć to na uwadze.

Druga sprawa to marka i koszt czasomierza. Jeśli podczas wakacji zapada decyzja o wyjeździe w celu uprawiania sportów ekstremalnych, wzmożonej aktywności lub nawet wyjazdu nad morze – jednak lepiej zdecydować się na tańszy zegarek. Mogę zagwarantować, że gdyby istniała jakaś statystyka dotycząca uszkodzeń czasomierzy na wakacjach, byłaby zatrważająca – podejrzewam, że co czwarty zegarek nie nadaje się do niczego po powrocie z długiego, sportowego wypadu.

Orient Gents Quartz FQC0S00FB0

Ale trzeba pamiętać, że tańsze wcale nie znaczy gorsze – czasomierze w niskiej cenie często wcale nie ustępują jakościowo tym droższym zegarkom. Przykładami może być cała seria zegarków Timex o dużo mówiącej nazwie Weekender – dzięki nowatorskiemu designowi oraz niskiej cenie stanowią jeden z najlepszych wyborów na wakacje.
Dla osób, które nawet na plaży nie rezygnują z elegancji, znalazłem fantastyczne zegarki Orient o wyjątkowym, klasycznym wyglądzie – podobnie jak wspominane Timexy dostępne w wariantach damskich i męskich.

Widać więc, że na plażę doskonały może być tani zegarek, który wcale nie traci na swojej jakości poprzez niską cenę. Więcej – Orient i Timex stanowią na rynku jedne z najlepszych jakościowo propozycji. Może więc warto zastanowić się nad zakupem takich czasomierzy na przyszłe wakacje?