Wśród rosyjskich zegarków istnieje wiele marek, które zachwycają swoim wykonaniem i kunsztem zegarmistrzowskim. Jednak istnieje jedna, która dominuje nad innymi – to marka Szturmanskie, słynąca z wysłania jednego z modeli zegarka w kosmos, razem z Jurijem Gagarinem.

Szturmanskie – zegarkami wysłane w kosmos

Marka Szturmanskie to klasyczne zegarki rosyjskie, które na początku były rozdawane jedynie absolwentom akademii wojskowej, do której uczęszczał sam Jurij Gagarin. Po pewnym czasie firma rozwinęła się na tyle, by rozpocząć działalność na rynku międzynarodowym, a dzięki temu zyskać status jednego z najlepszych rosyjskich producentów. Obecne modele różnią się znacznie od stylistyki lat sześćdziesiątych, ale nawiązują do nich, starając się podtrzymać chlubną tradycję.

Nawiązania do dawnych modeli objawiają się poprzez różnorakie elementy, jednak najbardziej zauważalna jest budowa tarczy, charakterystyczna dla zegarków wojskowych, między innymi poprzez umieszczenie dodatkowego okręgu indeksów. Surowa stylistyka oraz nastawienie na funkcjonalność zbliżają je jeszcze bardziej do dawnych czasomierzy, dzięki czemu zegarki Szturmanskie budzą nostalgię za dawnymi czasami – szczególnie seria Szturmanskie Gagarin Vintage cechuje się wyjątkowym stylem, przypominając dokładnie ten zegarek, z którego korzystał Gagarin podczas swojego legendarnego lotu.

Wojskowe nawiązania w zegarkach Szturmanskie

Wojskowa stylistyka męskich zegarków Szturmanskie to nie tylko wygląd, ale również bogactwo możliwości. Seria Stingray Automatic może wytrzymać nurkowanie nawet do trzystu metrów, co czyni ten zegarek jednym z najlepszych modeli dla nurków. Tymczasem wszystkie modele posiadają wyjątkowo wytrzymałe koperty i paski, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w każdych warunkach, co czyni je świetnymi zegarkami wojskowymi. Wybór zegarków Szturmanskie to doskonała opcja dla każdego miłośnika zegarków.