Zegarki stylizowane to nie tylko modele przypominające dawne czasomierze lub zegary z kabin samolotów czy sterowców. Stylizacja to także dostosowanie serii zegarków według pewnego schematu, oparcie się na pewnych wytycznych, które mają zbudować całą kolekcję i zachęcić użytkownika do założenia zegarka. A co może bardziej zachęcić miłośników fantastyki niż seria Nixon Star Wars?

 

Nixon – lider stylizowanych zegarków

Zegarki Nixon od dłuższego czasu szczycą się serią opartą na popularnej serii Star Wars, która zdobyła serca całej rzeszy widzów i obecnie zdobywa serca już trzeciego ich pokolenia. Niezwykła historia oraz efekty specjalne zagwarantowały sadze trwałe miejsce w popkulturze. Seria zegarków Nixon Star Wars zagwarantowała natomiast marce Nixon trwałe miejsce wśród stylizowanych zegarków. Modele Nixon to wyjątkowo precyzyjne zegarki, posiadające trwały i dokładny mechanizm kwarcowy lub automatyczny, zapewniające niezakłóconą niczym pracę. Stalowa koperta zapobiega uszkodzeniom, ale to nie funkcje techniczne stanowią najważniejszy element zegarka, ale właśnie wygląd tarcz, indeksów, wskazówek i dekielków zegarka.

 

Nixon Star Wars – Wyjątkowy wygląd i niezwykłe nawiązania

 

Te z kolei trudno nazwać inaczej niż fantastyczne. W każdym modelu męskich zegarków Nixon położono wyjątkowy nacisk na detal – stąd w modelu Luke Skywalker, wydanym z okazji premiery nowego filmu, wskazówka minutowa ma kształt jego miecza świetlnego. Inny zegarek, czyli model Boba Fett, ma wskazówkę o kształcie blastera legendarnego łowcy nagród, zaś koperta zawiera wytłoczone na brzegu symbol rasy Mandalorian. Model R2-D2 z kolei przypomina kolorystyką obudowę sympatycznego droida. Każdy z zegarków posiada ponadto na dekielku wytłoczoną podobiznę postaci, od której wziął swoją nazwę, oraz sentencję, z której słynie. Zatem R2-D2 posiada podpis „Beep boop”, a model Darth Vader – „Most impressive”, cytat z pojedynku między nim a Luke’iem Skywalkerem.