Marka Timex jest od dawna jedną z najpopularniejszych firm produkujących zegarki – ten amerykański producent może poszczycić się tradycją ponad 150 lat tworzenia zegarków. Jednak zegarek Timex Ironman przyniósł zasłużoną sławę jako jeden z najlepszych modeli dla sportowców.

Timex Ironman – funkcje przydatne dla każdego

Posiadane przez zegarek Timex Ironman TW5M03400 funkcje to między innymi precyzyjny chronograf, odmierzający czas z dokładnością do jednej setnej sekundy. Zdecydowanie wystarczy to każdemu sportowcowi do określenia o ile pobił swój poprzedni rekord. Jednak samo mierzenie czasu to nie wszystko – Timex Ironman pozwala na zarządzanie rekordem za pomocą tylko dwóch przycisków – start/pauza oraz zatrzymanie czasu i jego wykasowanie – oraz zapisanie okrążenia, razem z 99 pozostałymi! Ta rewelacyjna możliwość jest stworzona specjalnie dla sportowców, którzy potrzebują zegarka na krótkie dystanse, ale wybierają biegi lub przejażdżki w trybie okrążeń. Jest to idealny zegarek dla każdego, kto wybiera do ćwiczeń przestrzeń miejską lub zamknięte trasy, jak np. stadion czy bieżnię.

Inną, bardzo istotną możliwością, jest wbudowany timer, potrafiący zapamiętać do 9 interwałów czasowych. To idealna wprost funkcja dla osób, które biegają casualowo i starają się zadbać o swoją formę. Bieganie interwałowe jest do tego celu najlepsze, zaś zegarek Timex Ironman to gwarancja, że każdy z interwałów będzie doskonale odmierzony, a jego koniec zaznaczy sygnał dźwiękowy. Inną funkcją jest możliwość włączenia aż 5 alarmów w ciągu doby, co umożliwia uruchomienie przypomnień o ważnych terminach.

Sportowy design zegarków Timex Ironman

Jeśli chodzi o wygląd, zegarek Timex Ironman jest jednym z najciekawiej zaprojektowanych zegarków na rynku. Dynamiczna konstrukcja połączona z barwami szarości, jednak kontrastującymi ze sobą, tworzą spójną kompozycję, kojarzącą się od razu z szybkością i charakterystyczną dla sportowych przedmiotów estetyką prędkości i ruchu.

Warto też wspomnieć o materiałach, z których wykonano sportowy zegarek Timex – jest to w przeważającej większości tworzywo sztuczne, wzbogacone specjalną żywicą zwiększającą wytrzymałość i elastyczność. Dzięki temu cały zegarek jest odporny na uszkodzenia, bardzo powszechne w trakcie uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Wyświetlacz chroni dodatkowo szkiełko akrylowe, doskonale sprawdzające się podczas aktywności fizycznej oraz zapewniające doskonałą przejrzystość i wyrazistość. W nocy podkreśla to efektywne i efektowne podświetlenie INDIGLO, dzięki któremu nawet noc nie przeszkodzi w biciu kolejnych rekordów.