Czasy niektórych zegarków już przeminęły i, prawdopodobnie, nigdy nie wrócą. Obecne hity w przyszłości także będą wspominane jedynie w mniejszości. Dzisiaj jednak możemy wspominać same legendy – oto zestawienie zegarków, które stały się dawniej legendą, natomiast dziś możemy używać ich reedycji lub wersji odświeżonych.

 

Casio Retro CA-53W-1ER

Prawdziwa klasyka – zegarek Marty’ego McFly’a z „Powrotu do przyszłości”. Poza tym, że stanowi idealny czasomierz do podróży w czasie, posiada wyjątkowo wytrzymałą baterię napędzającą mechanizm kwarcowy – aż do pięciu lat nieprzerwanego działania. Zawiera również wbudowany kalkulator.

 

 

Bullova Moon Watch Chronograph 98A186

Reedycja czasomierza, który był głównym konkurentem Omegi w wyścigu kosmicznym, kiedy NASA wysłała ludzi w przestrzeń. Ostatecznie jednak Omega zwyciężyła, ale Bullova również poleciała w kosmos. Następca, wzorowany na oryginalnym zegarku, Stal szlachetna wytrzyma nawet podróż w kosmos, zaś szafirowe szkiełko uchroni przed zarysowaniami. Poziom wodoszczelności wynosi 50 metrów. Jeżeli ktoś wyruszałby w kosmos – to jedyny dobry wybór.

 

Szturmanskie – powiew klimatu ZSRR

Marka Szturmanskie zasłynęła, kiedy Jurij Gagarin wyruszył na podbój kosmosu z takim zegarkiem – wcześniej były przeznaczone wyłącznie dla absolwentów akademii lotniczej ZSRR. Wszystkie czasomierze Szturmanskie nawiązują do tradycji i wyglądu dawnych radzieckich czasomierzy wysokiej jakości – wybór doskonały dla każdego, kto tęskni za starymi czasami.

 

Orient Bambino

Elegancka klasyka, nawiązująca do pierwszych czasomierzy. Wyjątkowo piękna kolekcja przeznaczona w szczególności jako dodatek do strojów wyjściowych. Wykonane z najwyższych materiałów zegarki Orient gwarantują nie tylko najwyższą niezawodność, ale też wyjątkową precyzję funkcjonowania. Wybór doskonały dla każdego miłośnika elegancji.