Powstała w 2000 roku w sercu Szwajcarii – kraju znanym z wielkich osiągnięć w lotnictwie, marka Aviator Swiss Made szybko zdobyła uznanie na globalnym rynku zegarmistrzowskim. Jej czasomierze, będące połączeniem precyzyjnej mechaniki i estetycznego piękna, są owocem głębokiej fascynacji światem awiacji. Misja marki jest jasna – tworzenie zegarków, które służą nie tylko pilotom, ale również każdemu, kto ceni sobie historię lotnictwa i dostrzega piękno w klasycznej prostocie.

Od szwajcarskich wzgórz do globalnej dominacji – sukces marki Aviator

Początki marki Aviator wiążą się z ważnym strategicznym krokiem, który miał miejsce w roku 2011, kiedy to produkcja zegarków została przeniesiona do Szwajcarii, do kantonu Jury. Ta decyzja otworzyła przed marką drzwi do świata szwajcarskiej precyzji i nowoczesnych technologii, co miało kluczowe znaczenie dla jej dalszego rozwoju i sukcesu.

Porrentruy, miejsce, gdzie Aviator zdecydował się zakotwiczyć swoje produkcje, słynie z doskonałego kunsztu zegarmistrzowskiego. Przenosiny te pozwoliły marce na bezpośredni dostęp do najlepszych mechanizmów i specjalistów w branży, co zaowocowało zegarkami o niezrównanej precyzji, niezawodnej punktualności oraz innowacyjnym designie. Każdy model Aviatora jest efektem współpracy z zawodowymi pilotami, co gwarantuje, że zegarki są nie tylko piękne, ale przede wszystkim funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu. Od momentu przeniesienia produkcji, marka zyskała na znaczeniu, podbijając najpierw europejskie, a następnie azjatyckie i amerykańskie rynki. Aviator stał się również oficjalnym sponsorem rosyjskiej grupy akrobacyjnej, latającej na legendarnych MIG-29, co dodatkowo umocniło pozycję marki w świecie lotnictwa. Dzięki skrupulatnym testom, każdy zegarek Aviator dumnie nosi tytuł „SWISS MADE”.

Aviator Douglas

W jaki sposób marka Aviator jest związana z Polską?

Nie każdy wie, że w historii marki Aviator jest polski akcent, który nadaje unikalnego charakteru jednej z jej flagowych serii – Douglas. Inspiracją kolekcji była niezwykła historia związana z samolotem Douglas DC3 i jego modernizacją, której dokonano dzięki polskiemu geniuszowi inżynieryjnemu. W 1987 roku, firma Airtech Canada zdecydowała się na zastosowanie polskich silników gwiazdowych PZL ASz-62, skonstruowanych przez wybitnego polskiego inżyniera, Andrzeja Frydrychewicza. Był on odpowiedzialny za wiele znaczących powojennych konstrukcji lotniczych, takich jak Orlik, Skorpion czy Wilga. To właśnie na cześć tych inżynierskich dokonań powstał model Douglas Day Date od Aviator, który nie tylko wskazuje dzień tygodnia w języku polskim, ale także oddaje hołd polskiej innowacyjności w lotnictwie. Modele Douglas Day-Date pokryte powłoką PVD stanową najbardziej wyróżniający się przykład połączenia szwajcarskiej precyzji z polskim dziedzictwem technicznym.

Za kulisami designu. Czym charakteryzują się zegarki Aviator?

Każdy model w ofercie marki Aviator został zaprojektowany z myślą o indywidualnych potrzebach użytkowników. Wszystkie modele charakteryzują się niezwykłą dbałością o szczegóły, co gwarantuje ich wyjątkowy wygląd i wysoką użyteczność. Tarcze zegarków Aviator są wyjątkowo czytelne i przejrzyste, dzięki zastosowaniu technologii Super-Luminova na indeksach, która zapewnia doskonałą widoczność w ciemności. Dodatkowo, każdy zegarek jest wyposażony w szafirowe szkło z antyrefleksyjną powłoką, co umożliwia łatwe odczytywanie czasu nawet w silnym świetle słonecznym. Wodoodporność do 10 ATM sprawia, że modele świetnie sprawdzają się w ekstremalnych warunkach. Co więcej, estetyka zegarków nie ustępuje ich funkcjonalności. Bransolety i koperty wykonane ze stali nierdzewnej 316 L są odporne na korozję, uderzenia i wysokie temperatury ( nawet do 925°C), co zapewnia ich trwałość i niezawodność przez lata.

Aviator MiG

Polski akcent w szwajcarskim stylu. Kolekcja Aviator Douglas Day-Date

Kolekcja Douglas Day Date Polish Limited Edition od Aviator to hołd dla bogatej historii polskiego lotnictwa, zamknięty w eleganckich detalach zegarka Swiss Made. Inspiracją dla tej serii była legenda samolotu Douglas DC3, który odgrywał kluczową rolę w historii awiacji. Ta unikalna edycja wyróżnia się polskim datownikiem oraz wyjątkowymi elementami, które przywołują ducha polskiego nieba. Najbardziej intrygującą cechą modeli jest wahnik mechanizmu w kształcie orła – symbolu narodowego Polski. Tarcza zegarków zdobiona jest napisem „Historia Polskiego Lotnictwa” oraz specjalnymi oznaczeniami „Propulsion” i „Lift”, które są używane podczas pilotowania samolotów. Estetyczne dopełnienie stanowią skórzane paski, elegancka kolorystyka oraz mechanizm Swiss Made, który jest symbolem szwajcarskiej jakości.

Aviator Douglas Day-Date Polish Limited Edition

Odsłona księżycowa w stylu Art-Deco. Aviator Douglas Moonflight

Aviator Douglas Moonflight to linia zegarków, które przyciągają uwagę nie tylko swoją funkcjonalnością, ale przede wszystkim unikalnym designem, inspirowanym luksusowymi samolotami Douglas. Koperta zegarka, o wytwornym kształcie kadłuba, połączona z uszami nawiązującymi do stylu początków XX wieku, wprowadza nutę klasyki i elegancji, która przemawia do miłośników vintage. Serca tych zegarków zdobi tarcza w stylu art-deco, która jest nie tylko ozdobna, ale i czytelna. Centralnym punktem jest wskaźnik faz księżyca, ukazujący wizerunek chmur i wyłaniającego się z nich księżyca – wykonany z drogocennej masy perłowej, której barwy zmieniają się w zależności od światła. Wskazówki w stylu Dauphine dodatkowo podkreślają lotnicze inspiracje zegarka, a ich smukły kształt ułatwia dokładne odczytanie czasu. Dodatkowo modele mają do zaoferowania wygodne w użytkowaniu paski wykonane z cielęcej skóry.

Aviator Moonflight

A ty? Masz już swój zegarek Aviator?

Nie ma wątpliwości, że Aviator Swiss Made prezentuje kwintesencję szwajcarskiej precyzji i inspiracji lotniczych. Od momentu założenia w 2000 roku, poprzez strategiczne przeniesienie produkcji, aż po wyjątkowe edycje celebrujące polskie dokonania w dziedzinie lotnictwa, Aviator zdobył międzynarodowe uznanie. Oferta marki obejmuje zarówno modele wyposażone w funkcje dedykowane dla pilotów, jak i eleganckie zegarki z unikalnymi detalami odnoszącymi się do historii lotnictwa.