Blisko 150-letnia obecność na rynku zegarmistrzowskim mówi sama za siebie – marka Bulova to legenda z korzeniami, która zachwyca swoją niezwykłą historią, nietypowym designem oraz głębokim oddaniem zegarmistrzostwu, co przyciąga każdego prawdziwego pasjonata zegarków. To, co wyróżnia Bulovę, to doskonała jakość wykonania, która manifestuje się w każdym detalu. Każdy model jest niepowtarzalny i posiada coś, co przyciąga uwagę.

Bulova – praca warta efektów

Historia zegarków Bulova zaczyna się w 1875 roku, kiedy Joseph Bulova, młody imigrant z Czech, otworzył swoją pierwszą pracownię zegarmistrzowską w Nowym Jorku. Jego pasja do zegarmistrzostwa i zaawansowane umiejętności umożliwiły mu szybkie zdobywanie uznania jako rzemieślnika. W 1911 roku Bulova otworzył pierwszy sklep detaliczny na 42nd Street w Nowym Jorku, co stanowiło pierwszy krok w budowie kultowej marki.

W 1912 roku marka wprowadziła na rynek swój pierwszy zegarek o dokładności sekundy. Na te czasy było to wielkim osiągnięciem w świecie zegarmistrzowskim. W 1920 roku Bulova rozpoczęła regularne nadawanie radiowe audycje reklamowe, co było pierwszym takim przypadkiem w historii przemysłu zegarmistrzowskiego.

1927 rok był przełomowym osiągnięciem. Charles Lindberg, amerykański pionier lotnictwa, nosił zegarek z logo marki podczas bezmiędzylądowego lotu nad Adriatykiem, co zapisało się w historii jako pierwszy tego typu lot na świecie. Zegarek Bulova bezbłędnie wykazał swoją niezawodność w wyjątkowych warunkach i zapisał się na trwałe w historii. To spowodowało, że zegarki Bulova zaczęły być rozpoznawalne przez fanów takich dokonań.

W 1971 roku David Scott, renomowany astronauta, zdecydował się na noszenie prywatnego zegarka marki Bulova podczas swojej misji kosmicznej. Model oficjalnego sponsora zawiódł pod wpływem różnicy ciśnień, a zegarek Bulova Davida Scotta sprawdził się doskonale. To wyjątkowe wydarzenie przyczyniło się do wzmocnienia reputacji marki.

Bulova Precisionist – dla osób, oczekujących od zegarka, czegoś więcej niż dodatku

Masywne koperty, obfitość funkcji na tarczy i dbałość o praktyczność – to cechy, które przyciągają koneserów zegarków. Seria Bulova Precisionist to wyjątkowa linia, wyróżniająca się zaawansowanym mechanizmem precyzji oraz bogatym zestawem użytecznych funkcji. Te zegarki to znacznie więcej niż tylko modny dodatek.
Modele z serii Bulova Precisionist są prawdziwymi wszechstronnymi zegarkami, charakteryzującymi się wysoką wodoszczelnością, chronografem i tachymetrem. Bez względu na to, czy preferujesz bardziej elegancki styl, czy też aktywniejsze sportowe zegarki, ta seria oferuje szeroki wybór.

Zegarki Marine Star – amerykańska jakość w każdym najmniejszym detalu

Bulova Marine Star to niezwykle renomowana seria zegarków, ciesząca się ogromną popularnością wśród miłośników czasomierzy. To kolekcja wyróżniająca się wyjątkową estetyką oraz niezrównaną jakością, która przyciąga uwagę zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Centralnym punktem tej serii jest tarcza o niezwykle wyrazistym charakterze, która przyciąga spojrzenia i pozostawia trwałe wrażenie. Nie ma wątpliwości, że Bulova stworzyła te zegarki z myślą o osobach ceniących sobie nie tylko precyzję, ale również styl.

Bulova Computron – ikona lat 70.

Bulova Computron cechuje niezwykle futurystyczny design. Był to zegarek, który wyróżniał się na tle konkurencji ze względu na swoją niekonwencjonalną formę. Nowa edycja serii charakteryzuje się trapezoidalną kopertą z wbudowanym wyświetlaczem LED. Bulova Computron jest stworzona dla zawodowych kierowców, ponieważ odpowiednio ukierunkowany wyświetlacz umożliwia swobodny odczyt godziny podczas jazdy. Jeśli jesteś fanem ponadczasowego designu, ten model może spełnić Twoje zegarkowe oczekiwania.

bulova computron

Bulova Curv – specjalnie zakrzywiona koperta, która przyciąga wzrok

Atutem z serii Bulova Curv jest ich zakrzywiona koperta, która doskonale dopasowuje się do nadgarstka. Dzięki temu noszenie ich jest bardzo wygodne i ergonomiczne. To rozwiązanie stanowi prawdziwą innowację w świecie zegarmistrzostwa, pozwalającą na osiągnięcie nowego poziomu komfortu noszenia zegarka.

Bulova Accutron – dla osób, które lubią się wyróżniać

Seria Bulova Accutron to połączenie wyrafinowanego designu i imponujących funkcji. Jej charakterystyczne cechy to duża, solidna koperta oraz intensywne, zwracające uwagę kolory. Kolekcja ta oferuje kompleksowe rozwiązania, w tym chronograf, datownik pokazujący dzień miesiąca, a także wskazówki i indeksy pokryte powłoką Neobrite, zapewniające doskonałą czytelność w każdych warunkach.