Rozpoczęcie roku szkolnego dla jednych oznacza powrót, a dla drugich pierwsze kroki do szkolnej rzeczywistości. Jest to emocjonujący, ale i stresujący moment zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców, którym zależy nie tylko na rozwoju i intelektualnym swojego dziecka, ale również na jego bezpieczeństwie. Na szczęście obecnie pomocna jest nowoczesna technologia. Zadbaj, by w wyprawce szkolnej znalazł się zegarek do zadań specjalnych. Postaw na smartwatcha!

Dziecięcy smartwatch na straży bezpieczeństwa

Przychodzi taki moment w życiu rodzica, że musi okazać dziecku zaufanie i wsparcie. Tym momentem jest rozpoczęcie szkolnej edukacji. Dziecko spędza czas w szkole, jak i poza nią, rozwija swoje kompetencje interpersonalne, spędza coraz więcej chwil poza domem. Rodzicowi zapala się czerwona lampka, ogarnia go strach, a wręcz przerażenie na myśl, że nie jest w stanie zapewnić mu należytej ochrony. Nic bardziej mylnego. Nowoczesne smartwatche stworzone z myślą o dzidziach posiadają szereg przydatnych funkcji zapewniających kontrolę, jak i bezpieczeństwo.

Po pierwsze przycisk S.O.S, dzięki któremu w razie niebezpieczeństwa nasza pociecha może szybko wezwać pomoc, poprzez naciśnięcie jednego przycisku. Zegarek dla dzieci sam nawiąże połączenie z przypisanym numerem. Dzięki funkcji zdalnego podsłuchu rodzic może słyszeć odgłosy dobiegające z otoczenia. Zegarek z GPS dla dzieci pozwala na namierzenie pociechy i poznanie dokładnej obecnej lokalizacji. Przydatna jest też funkcja Geo-ogrodzenie, wystarczy wyznaczyć strefę, w której dziecko może się poruszać, jeśli ją opuści, zostaniemy o tym poinformowani. Pamiętajmy, tylko żeby szanować prywatność dziecka i nie nadużywać tych funkcjonalności.

zegarek smartwatch dla dzieci

Smartwatch – nieoceniona pomoc dla twojego dziecka

Dobrze dobrany zegarek elektroniczny dla dzieci może stanowić suport w trakcie roku szkolnego. Obecnie urządzenia mają wbudowany szereg przydatnych funkcji. Pierwszą z nich jest plan lekcji, dzięki któremu dziecko kompletnie przygotuje się do szkolnych aktywności. Problem z rannym wstawaniem? To już przeszłość, dzięki wbudowanemu budzikowi. Koniec ze spóźnieniami, twoje dziecko będzie królem punktualności. Powszechnie wiadomo, że, umysł trzeba ćwiczyć, a jak to najlepiej zrobić? Oczywiście poprzez zabawę, którą zapewnią wbudowane gry edukacyjne. Równie ważne co sprawny umysł jest zdrowe ciało, dlatego warto zwrócić uwagę, by urządzenie miało funkcje sportowe takie jak pomiar aktywności, krokomierz, pulsometr czy monitoring snu. Smartwatche dziecięce wyposażono również w aparat oraz kamerę, dzięki której można przeprowadzać wideo rozmowy. Ponadto dziecko nie tylko otrzymuje powiadomienia z telefonu, ale może bezpośrednio łączyć się poprzez zegarek dzięki możliwości włożenia bezpośrednio do urządzenia karty sim.

Top trzy zegarki smartwatch dla dzieci – czyli najlepsi z najlepszych

Nasz top trzy marek godnych polecenia otwiera Garett. który posiada szeroką gamę produktów zarówno dla młodszych dzieci, jak i nastolatków. Wśród smartwatchy dla dziewczynki warto wyróżnić bestselerowy Kids Sun Ultra 4G Pink. Oprócz szerokiej gamy przydatnych funkcji model ten wyróżnia się pięknym soczystym różowym kolorem oraz możliwością zmiany wyglądu tarczy, a tych jest naprawdę wiele. Dla chłopców polecamy nowość – Kids Essa 4G Szary. Smartwach ten jest kompatybilny z systemami Android i iOS, dzięki czemu synchronizacja z telefonem nie powinna być problemem. Dla nastolatków polecamy serię Kids Focus 4G RT. Posiada ona nieco bardziej sportowy design i w odróżnieniu od poprzedników większą okrągłą kopertę.

Druga w naszym zestawieniu jest marka Garmin, a dokładnie smartband Vivosmart®5. Jest to nasza propozycja dla aktywnych nastolatków, a nawet ich rodziców. Łączy w sobie funkcje monitorujące aktywność fizyczną ze stanem zdrowia. Wbudowane czujniki dokonają pomiaru tętna, sprawdzą poziom naświetlenia otoczenia, zmierzą puls, jak i poinformują, kiedy warto się poruszać. Zaletą urządzenia są niewielkie rozmiary i nowoczesny design. Smartband jest kompatybilny ze smartfonami Android i iPhone.

W naszym zestawieniu na trzecim miejscu znajduje się marka Pacific. Wydajność pracy smartwatchy Pacific wynosi 1-2 dni robocze w trybie pracy oraz 3-4 dni w trybie czuwania. Dzięki slotowi na kartę Nano SIM są to zegarki, przez które można rozmawiać, jak i wysyłać sms-y. Nas urzekł model 33 4G LTE SIM ROSE utrzymany w odcieniu pudrowego różu. Mimo nieco większych rozmiarów wygląda zgrabnie nawet na mniejszym nadgarstku. Seria 32 4G LTE SIM jest skierowana w stronę najmłodszych użytkowników, dlatego też nadano im energetyczne kolory. Naszym faworytem jest model czarno-pomarańczowy. Dla nieco starszych dzieci proponujemy serie 31 4G LTE SIM. Modele z tej serii są kompatybilne z oprogramowaniem iOS 8.0 lub wyższym oraz Android 4.4 i wyższym.

zegarki dla dzieci

Witaj szkoło! Jestem gotów na przygodę z nowym zegarkiem dla dzieci

Spraw, by rok szkolny stał się dla dziecka niezwykłą i ekscytującą, ale i bezpieczną przygodą. Wyposaż je w optymizm, ciekawość i nowoczesny zegarek smartwatch dla dzieci. Inteligentny zegarek z funkcją dzwonienia to modny gadżet, dzięki któremu możemy zapomnieć o telefonie, a z drugiej strony być z dzieckiem w stałym kontakcie. No to co, gotowi na nowy rok szkolny?