Roamer jest marką, która funkcjonuje od 1888 roku. Powstała w Szwajcarii z inicjatywy Fritza Mayera. Dzięki współpracy z Johann Studeli, wybitnym zegarmistrzem, przedsiębiorstwo było w stanie od początku dbać o wysoką jakość i dopracowanie modeli w każdym detalu. Taka filozofia pracy sprawiła, że Roamer do dziś oczarowuje swoimi projektami.

Kwintesencja elegancji w najlepszym wydaniu, czyli klasyczny design zegarków Roamer

Roamer, marka z długą tradycją do dziś produkuje jedne z najbardziej cenionych zegarków na świecie. Wyróżnia je wykorzystanie wysokiej klasy materiałów odpornych na ścieranie oraz uszkodzenia. Podczas lat pracy przedsiębiorstwo dbało nie tylko o design, Roamer zegarek to również zaawansowane parametry techniczne. W ten sposób możliwe było stworzenie zegarków zarówno eleganckich, jak i funkcjonalnych. Charakterystyczną, elegancką linię zegarki zawdzięczają wykwalifikowanym designerom, którzy mieli za zadanie połączenie funkcjonalności i pięknego wyglądu. Efekty pracy są imponujące, zegarki Roamer to synonim klasy i szyku, który pasuje do każdej stylizacji, bez względu na okoliczności. Koperty zegarków tworzone są z metali szlachetnych, dzięki czemu nie odkształcają się i są odporne na wstrząsy. Ważnym elementem jest też zastosowanie szkieł szafirowych, które są wyjątkowo twarde i odporne na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu w odpowiedni sposób zabezpieczają tarczę. Marka w swojej ofercie posiada zarówno modele męskie, jak i zegarki Roamer damskie.

Roamer Searock Automatic — zegarki z automatycznym naciągiem

Zegarek męski Roamer to połączenie najlepszej jakości materiałów z klasycznym designem, dzięki czemu jest on idealny na każdą okazję. I tak właśnie prezentuje się seria Roamer Searock. Modele tej serii wykonane zostały na podstawie tego samego projektu, a odróżnia je kolorystyka. Koperty i bransolety występują w złocie oraz w srebrze. Wykonano je ze stali szlachetnej o właściwościach antykorozyjnych, a producent zastosował tu też dodatek w postaci węgliku wolframu, który zapewnia jeszcze większą twardość produktu, a zatem jeszcze większą odporność na zarysowania. Jeżeli chodzi o tarcze, to dostępne są trzy warianty — biały, czarny oraz niebieski. Zabezpieczono je twardym i odpornym na zarysowania szkiełkiem szafirowym, które są standardem dla produktów Roamer. Modele Searock wyposażono w chronograf i datownik dni miesiąca. Roamer zazwyczaj wyposaża zegarki w precyzyjne mechanizmy kwarcowe, tu jednak zastosowano mechanizm z automatycznym naciągiem, którego pracę można podziwiać przez transparentny dekiel. Roamer Automatic to doskonały wybór dla mężczyzn ceniących klasyczne dodatki najwyższej jakości o eleganckim sznycie.

Klasyczne kolory i praktyczne funkcje zegarków serii Roamer Superior

Niemniej uznaną serią marki jest Roamer Superior, w której wyróżnić można sześć wyjątkowych modeli. Bransolety i koperty wykonane zostały z nierdzewnej stali szlachetnej, a niektóre modele posiadają starannie wykończone, eleganckie paski z wysokogatunkowej skóry naturalnej. Tarcze, jak zawsze u Roamera zabezpieczono tu twardym szkiełkiem szafirowym. Modele opierają swoje działanie o szwajcarski mechanizm kwarcowy, który zasilany jest bateriami, co gwarantuję precyzyjną pracę zegarka. Modele tej linii prezentują niebanalny design, w którym połączono klasyczne kolory jak srebro, czerń oraz biel. Dzięki takiej kolorystyce każdy z zegarków kolekcji dopasuje się do dowolnej stylizacji. Modele wyposażono w datownik dni miesiąca oraz duże, czytelne indeksy. Niektóre zegarki posiadają też sub-tarcze chronografu.

roamer superior

Księżycowy Roamer Moonphase

Z kolekcji Superior warto z pewnością wyróżnić szczególny model, jakim jest Roamer Superior Moonphase. Jak sama nazwa wskazuje, wyposażono go w bardzo ciekawy dodatek, jakim jest wskaźnik faz księżyca. Dodatkowo na tarczy umieszczono dwa dodatkowe totalizatory będące datownikami dni tygodnia i mieniąca. Co ciekawe model posiada dwa rodzaje indeksów — liniowe i rzymskie. Tradycyjnie dla marki, cyferblat przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych zabezpieczono szkiełkiem szafirowym. W kopercie ze stali szlachetnej umieszczono sprawdzony mechanizm kwarcowy Swiss Made. Modele Moonphase dostępne są zarówno z bransoletami ze stali szlachetnej, jak i skórzanymi paskami. Z kolei wśród kolorów tarczy dostępne są czarne, szare, brązowe, niebieskie oraz białe.

roamer superior moonphase

Klasyczna stylistyka i wysokiej jakości materiały zegarków Roamer

Marka Roamer to jeden z wiodących producentów zegarków wysokiej jakości. Producent rok rocznie notuje wzrost zainteresowania swoimi produktami. Nie powinno to dziwić — czasomierze te są cenione przez gwiazdy kina, polityków, osoby związane z kulturą. Zegarki Roamer to nie tylko elegancka linia i klasyczny design, ale również wysoka jakość materiałów i parametrów technicznych. Dzięki temu wśród entuzjastów marki są zarówno osoby ceniące wyjątkowy wygląd, jak i wysoką jakość komponentów, z których się składają.