Historia zegarmistrzostwa jest niezwykle długa, obszerna i wyróżnia wiele znanych i cenionych obecnie marek. Miłośnicy tej tematyki z pewnością wiedzą, że światowej klasy manufaktury są produkcji japońskiej, bądź szwajcarskiej – niezaprzeczalnie perfekcyjnej i dopracowanej do granic możliwości, idącej ze sobą łeb w łeb. Atlantic zalicza się do tej drugiej grupy, ale zadajmy sobie pytanie, czym wyróżnia się na tle innych firm? Co ma do zaoferowania, jak przyciąga swoich klientów i jaka jest jej historia? Przekonajcie się sami.

Ponad 100-letnia historia Atlantic

Początki manufaktury Atlantic datuje się na rok 1888. Jej założycielem był sam Eduard Gummer urodzony 26 marca 1845 roku. Firma powstała w Bettlach koło Grenchen, w Szwajcarii i początkowo nosiła nazwę Eduard Kummer Bettlach (EKB). Dopiero w latach 30 XX. wieku marka zmieniła nazwę na obecną i z roku na rok stawała się coraz bardziej rozpoznawalną. Twórca mocno wierzył w rozwój przemysłu zegarmistrzowskiego, dlatego koło jego projektów nie sposób było przejść obojętnie. Zegarki Atlantic pochodzące z serii Worldmaster były kluczem do sukcesu – to właśnie one zapewniły manufakturze wysoką rozpoznawalność. Na samym początku modele od Atlantic były kierowane przede wszystkim do osób o silnej osobowości. Dzisiaj, dzięki szerokiej gamie dostępnych kolekcji, każdy znajdzie coś dla siebie.

Zegarki Atlantic, koło których nie sposób przejść obojętnie

Marka Atlantic produkuje zegarki zarówno dla Panów, jak i Pań, zwracając uwagę na ich najmniejsze wymagania i je perfekcyjnie spełniając. Dogłębne rozeznanie w tym, czego pragną miłośnicy zegarmistrzostwa, pozwoliło na stworzenie kolekcji idealnych. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych serii jest kultowy Atlantic Worldmaster, ulepszany z roku na rok. Kolekcja Seagold to coś dla fanów wyrafinowanego wykończenia – 14-karatowe złoto w połączeniu ze skórzanym paskiem zdecydowanie robią wrażenie. Miłośniczki minimalistycznego i ponadczasowego wzornictwa powinny być zachwycone kolekcją Classic lub Elegance, którą dopasują do każdej casualowej, czy eleganckiej stylizacji. Te dwie wyróżnione serie przede wszystkim posiadają tarcze o różnym, aczkolwiek tak samo fascynującym kształcie.

zegarek Atlantic

Czym wyróżniają się zegarki Atlantic?

Inspirujące podejście samego twórcy i wieloletnia historia to jedno. Zegarki męskie Atlantic to połączenie jakości z różnego rodzaju elegancją i wykończeniem. W zależności od serii modele prezentują zestaw imponujących cech, a także mocnych materiałów i precyzyjnych mechanizmów. Nie tylko Panowie, ale także Panie tutaj znajdą coś dla siebie, gdyż damskie zegarki Atlantic to coś, o czym do tej pory można było tylko marzyć. Miłośniczki minimalistycznej elegancji z zachowaną jakością wykonania odnajdą tutaj swoją perełkę.