Marka Tissot powstała w 1853 roku w szwajcarskiej miejscowosi Le Locle.Charles-Félicien Tissot Daguette był złotnikiem, jak i wytwórcą kopert do zegarków. Jego syn Charles-Emil miał w rękach fach zegarmistrza. Ich manufaktura mieściła się w rodzinnej czteropiętrowej kamienicy. Początkowo zajmowali się montowaniem, jak i sprzedażą zegarków kieszonkowych. Posiadali dwa rynki zbytu amerykański oraz wschodnio-europejski. Europę Zachodnią udało podbić się w 1878 roku. Po Wystawie Światowej otwarto pierwszy sklep firmowy ulokowany w Paryżu. Tak zaczęła się ich francuska ekspansja.

Zegarki Tissot – historia rodzinnej pasji

Marka Tissot jest synonimem precyzji, ale i innowacyjności. Swój pierwszy sukces odnieśli w roku 1884 za sprawą modelu z wychwytem kotwicowym. Został on doceniony, jak i nagrodzony. Tissot nie spoczywał na laurach i już w 1908 roku otrzymał grant w kategorii regulowania balansów. Oprócz wprowadzania nowoczesnych rozwiązań marka potrafiła dopasować się a wręcz wywierać wpływ na przemiany społeczne. Od 1911 roku zaczęto produkować naręczne zegarki, dedykowane kobietom. Wśród klientek marki były takie znakomitości jak belgijska królowa Elżbieta czy piosenkarka Carmen Miranda. Uznanie kobiecej klienteli pozyskano dzięki biżuteryjnym modelom bogato zdobionym diamentami. Tissot znakomicie odpowiada na potrzeby rynku, dlatego pod koniec lat 60 wprowadzono do sprzedaży zegarki skierowane do młodszych odbiorców, inspirowane aktualnymi trendami. Współpraca ze światowymi projektantami, gwiazdami, jak i poszukiwanie coraz to nowych, ciekawych rozwiązań spowodowały, że zegarki Tissot stały się rozpoznawalne i cenione na całym świecie.

zegarki Tissot męskie

Zegarki Tissot – kobiecy punkt widzenia

Marka Tissot zegarki damskie tworzy od 1853 roku. Początkowo były to egzemplarze zawieszone na tasiemce lub łańcuszku. Jednym z nich zainteresowała się francuska aktorka Sarah Bernhardt. Miało to miejsce w 1900 roku w Paryżu podczas odbywającej się tam Wystawy Światowej. Zegarki naręczne wprowadzono do portfolio marki już na początki XX wieku. Modele skierowane do pań miały odzwierciedlać ich zainteresowani. Dlatego zadbano, aby w ofercie znalazły się modele idealne podczas uprawiania sportu, pracy czy wytwornych wieczorowych gali. Wśród klienteli marki nie mogło zabraknąć takich osobistości jak: Carmen Miranda, światowej sławy piosenkarki czy belgijskiej królowej Elżbiety. Zegarki damskie Tissot ściśle korelowały z obowiązującymi trendami, a z czasem nawet je wyznaczały. Jedną z ciekawszych współpracy była ta nawiązana z Pekka Piekäinen, który stworzył futurystyczne modele Tissot Design. Oprócz tradycyjnych modeli działających na podstawie mechanizmów automatycznych wprowadzono zegarki kwarcowe. Kolejnym ciekawym punktem w historii marki była kolekcja Tissot Two Timer, skierowana do obu płci. Zacierała ona granice pomiędzy tym, co damskie a tym, co męskie. Tissot jako pierwsza marka na całym globie stworzyła model wykonany z kamienia. Wśród innych wyróżniających się kolekcji warto wspomnieć o Tissot Pearl Watch, Tissot Wood Watch, jak i Tissot Sottsass. Wśród iście kobiecych kolekcji należy wyróżnić Tissot T-Lovely jak wyjątkową Tissot T-My-Lady.

Tissot damskie

Zegarki Tissot Seastar – w kierunku podwodnego świata

Zegarki Tissot Seastar charakteryzuje wysoka wodoszczelność. Ustalono ją na poziomie 30 barów. Dzięki czemu sprawdzą się podczas nurkowania, jak i podczas uprawiania innych sportów wodnych. Wyposażono je w jednostronnie obrotowy bezel, wykorzystywany przez nurków do odmierzania czasu zanurzenia. Zadbano również o zabezpieczenie tarczy poprzez wykorzystanie szkła szafirowego. Odczyt wskazań nawet przy ograniczonym dostępie do źródeł światła ułatwiają wskazówki luminescencyjne. Męskie zegarki Tissot Seastar mają wygląd i charakter klasycznych diverów, którym nadano szczyptę elegancji. Dostępne są modele działające na podstawie szwajcarskiego mechanizmu automatycznego ETA. Rezerwa chodu wynosi aż do 80h. Dzięki przeszklonemu deklowi można podziwiać pracę poszczególnych elementów mechanizmu. Występują również kwarcowe zegarki Tissot Seastar. Wyposażono je w funkcję chronografu, jak i wskaźnik zużycia baterii EOL. Dekiel ozdobiono wizerunkiem konika morskiego.

Tissot Seastar

Zegarki Tissot PRX – powrót w wielkim stylu

Pierwszy model Tissot PRX powstał w 1978 roku. Charakteryzował się nieco kanciastymi kształtami. Które zachowano w nowym modeli PRX Automatic Chronograph. Kopertę o średnicy 42 mm wykonano z wysokogatunkowej stali szlachetnej. Nadano jej eleganckie satynowane wykończenie. Zegarek działa na podstawie jednego z najbardziej precyzyjnych mechanizmów na świecie, czyli Valjoux A05.H31. Który poza niezawodnościom przykuwa uwagę swoim kunsztownym i eleganckim wykończeniem. Ozdobiono go pasami genewskimi, jak i szlifem perłowym. Nowy PRX to również większa wydajność. Rezerwa chodu została rozszerzona i wynosi 60 godzin. Pozostawiono charakterystyczna dla pierwowzoru tarczę zwaną „odwróconą pandą”

Szeregi rodziny Tissot PRX zasilił również model PRX 35 mm. Widzimy w nim nawiązania zarówno do poprzednika, jak i do lat 70. nadano mu nowe, nieco mniejsze wymiary, dzięki czemu idealnie pasuje do damskiego nadgarstka. Model ten jak na prawdziwego PRX przystało, został wykonany z materiałów najwyższej jakości. Dlatego wykorzystano niezwykle przejrzyste szkło szafirowe. Atutem jest również nałożona na wskazówki Superluminova. Przybiera ona odblaskowo zieloną barwę w przypadku ograniczonego dostępu do światła. Wodoszczelność rzędu 10 BAR pozwala na kąpiel, bez konieczności rozstawania się z zegarkiem. Zegarki Tissot PRX 35 mm to damska propozycja, który spodoba się również mężczyznom ceniącym mniejsze koperty.

Zegarki Tissot PRX

Zegarki Tissot – synonim precyzji i nowoczesności

Marka Tissot od momentu powstania przekraczała granice, zarówno geograficzne, jak i technologiczne. Dzięki pasji, tradycji, jak i nieustępliwości zyskała uznanie wśród klientów, a także branży zegarmistrzowskiej. Wśród bogatej oferty znajdą się zarówno Tissot męskie, jak i damskie o różnorodnej stylistyce i parametrach. Sprawdź ofertę marki już teraz!