Od niepamiętnych czasów Szwajcaria jest krajem, który kojarzy się z najwyższą jakością i dobrobytem. Po zapytaniu praktycznie każdego, jaki szwajcarski produkt przychodzi na myśl w pierwszej kolejności odpowiedź brzmi: „ser”, „czekolada” i „zegarek”. Nabiał tamtego regionu zapewnia niepowtarzalne doświadczenia zmysłowe, jak to wygląda w przypadku zegarków?

Szwajcaria ojczyzną najlepszych zegarków

To Szwajcaria jest krajem, który produkuje aż 10% wszystkich zegarków na terenie całego świata. Już w XIX wieku na terenie tego kraju powstawały niewielkie manufaktury specjalizujące się w zegarkach naręcznych, które z czasem przekształciły się w bezkonkurencyjne fabryki. Dziś ich nazwy są znane na całym świecie nawet w środowisku ludzi niezainteresowanych tematem. 

Co charakteryzuje zegarki szwajcarskie?

Do produkcji zegarków szwajcarskich wykorzystywane są najwyższej jakości materiały. Z tego powodu modele wychodzące ze Szwajcarii charakteryzują się dopracowaniem w każdym detalu: stal szlachetna, skóra naturalna, praktyczne udogodnienia oraz długotrwale funkcjonujące mechanizmu to gwarancja sukcesu niejednej marki tego regionu. Właśnie z tego powodu popularność produktów szwajcarskich przez ostatnie dekady nie tylko nie maleje, ale wręcz rośnie (o czym świadczy zainteresowanie szwajcarskimi urządzeniami wśród naszych klientów).

Najczęściej proponowane modele są utrzymane w klasycznym designie. Eleganckie zegarki z okrągłą kopertą zawieszone na dopasowanej bransolecie lub gustownym, skórzanym pasku sprawdzą się jako uzupełnienie niejednej stylizacji. Jednocześnie zegarki sportowe lub casualowe są niemniej interesującą propozycją ze względu na ciekawą funkcjonalność oraz konstrukcję, dzięki której modele te fantastycznie prezentują się na nadgarstku. 

Najlepsze propozycje szwajcarskich modeli

Poniżej przedstawiamy kilka zegarków Swiss Made, które mogą być interesujące ze względu na dopracowanie w każdym detalu, niezwykłą kolorystykę oraz konstrukcję, która tworzy niepowtarzalny dodatek do każdej stylizacji.

Na początek przedstawiamy zjawiskowy, męski model – Fortis Official Cosmonauts Day-Date Fortis X Roskosmos F2020008. Ponieważ marka od początku XXI wieku współpracuje z najlepszymi kosmonautami, urządzenie to nawiązuje do kosmicznych podbojów. Przedstawiamy idealny zegarek przeznaczony dla współczesnego mężczyzny, który ceni sobie najwyższą jakość. Urządzenie składa się z okrągłej koperty oraz dopasowanej bransolety, które odlano z wysokiej jakości, szczotkowanej stali szlachetnej. Na powierzchni czarnej tarczy umieszczono praktyczne datowniki Day Date oraz wskazówki wraz z indeksami wypełnione powłoką Super-LumiNova. Co więcej, produkt ten jest napędzany mechanizmem automatycznym UW-31 osadzonym na 26 kamieniach łożyskujących. 

Szczególne wrażenie w naszej ofercie robi model Epos Oeuvre d’Art North Star Automatic 3439.322.20.16.25, który jest przeznaczony dla szczególnych miłośników sztuki zegarmistrzowskiej. Stalowa koperta została zawieszona na skórzanym pasku, jednakże to granatowy cyferblat przypominający nocne niebo (z gwiazdozbiorem Małej Niedźwiedzicy) robi tu największe wrażenie. W bardzo interesujący sposób umieszczono na jego powierzchni datownik informujący o aktualnej dacie dni miesiąca oraz tygodnia. Wskaźnik faz księżyca natomiast tylko dopełnia całości wrażeniu obecności w wszechogarniającym kosmosie. Ze względu na transparentny dekiel istnieje możliwość obserwacji pracy mechanizmu automatycznego ETA 2892 osadzonego na 21 kamieniach.

Dla miłośników wodnych atrakcji przedstawiamy sportowy model Victorinox I.N.O.X. Titanium 241758. Na gumowym pasku w oryginalnym, pomarańczowym kolorze zainstalowano kopertę wykonaną z lekkiego, ale szczególnie mocnego i trwałego tytanu. Wodoszczelność w klasie 200 m umożliwia nie tylko pływanie powierzchniowe, ale także nurkowanie z akwalungiem. Analogowa, szara tarcza została wyposażona w szereg udogodnień, takich jak datownik dni miesiąca, czas dobowy, powłoka Super-LumiNova (która umożliwia odczytanie godziny w zaciemnionym otoczeniu) oraz szkiełko szafirowe z potrójną powłoką antyrefleksyjną. 

Natomiast jeżeli szukasz produktu utrzymanego w nowoczesnej stylistyce, z pewnością zainteresuje Cię Le Temps Sport Elegance LT1040.09BS01. Zestawienie kolorów srebrnego i niebieskiego zawsze świetnie uzupełnia każdy stylowy outfit, co sprawdza się od wielu lat. Do produkcji koperty oraz bransolety wykorzystano wysokiej jakości stal szlachetną. Na niebieskiej tarczy umieszczono duże indeksy oraz praktyczny datownik dni miesiąca. Całość dekoruje efekt szlifu słonecznego, ponadto tarczę pokryto szkiełkiem szafirowym dla ochrony przed zarysowaniami. Model działa w oparciu o mechanizm kwarcowy zasilany baterią.

Na koniec mamy propozycję dla Pań – Doxa D-Trendy 145.35.058.07. Wyjątkowy zegarek w białej kolorystyce sprawdzi się w kolekcji każdej eleganckiej kobiety. Zjawiskowa, perłowa tarcza zawiera kryształki Swarovskiego, które pełnią funkcję indeksów. Koperta ze złotej stali szlachetnej jest zawieszona na gustownym pasku uszytym ze skóry naturalnej. Całość pokryto szkiełkiem szafirowym dla ochrony przed zarysowaniami. Wodoszczelność w klasie 30 m oznacza, że niewielkie ilości wody (np. podczas mycia rąk) nie stanowią ryzyka zalania mechanizmu. 

Wybierz swój zegarek prosto ze Szwajcarii

W naszej ofercie znajduje się szeroka gama modeli pochodzących ze stolicy najwyższej jakości zegarków, tj. ze Szwajcarii. Już dziś zapoznaj się z wyżej wymienionymi modelami oraz innymi, które cieszą się szczególnym zainteresowaniem miłośników zegarków na całym świecie.