Pierwsza komunia święta to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu młodej osoby wychowywanej w wierze chrześcijańskiej. Liczy się wtedy sam fakt przyjęcia sakramentu. Wszystko inne, czyli oprawa jak np. stroje, wystawne przyjęcia, czy właśnie prezenty, powinny być na drugim miejscu. Jeśli jednak chcesz obdarować dziecko praktyczną i niedrogą pamiątką, to warto w tym przypadku zdecydować się na wybór zegarka? Jaki model wybrać dla dziecka? 

Zegarek na komunię – pamiątka na długie lata

Po pierwsze, zegarek to prezent, który jest wybierany, ze względu na swoją praktyczność. Dobrze wybrany z czytelną tarczą, dużymi indeksami i wygodnym paskiem, może służyć jako doskonałe urządzenie do nauki godzin i określanie czasu. Po drugie, wybierając dobrej jakości i uniwersalny model, będziesz miał pewność, że zegarek „urośnie” wraz z dzieckiem. Dobrze dobrany będzie służył z powodzeniem w okresie szkolnym, przetrwa bunt nastolatków i może, kto wie, będzie towarzyszem w czasie studiów i pracy. A po trzecie i chyba również ważne, to to, że taki zegarek, wręczony przez rodziców, chrzestnych lub innych gości, stanie się niezapomnianą pamiątką komunijną na długie lata. Z pewnością w odpowiednim momencie przywoła dobre wspomnienia z dzieciństwa.

Zegarek dla dziecka – jak wybrać właściwy model?

Jeśli chcemy, by dziecko cieszyło się z prezentu, a jednocześnie mogło za jego pomocą łączyć zabawę z obowiązkami, to warto szukać praktycznego modelu. Zegarki dziecięce są specjalnie dostosowane do potrzeb najmłodszych. Zachwycają żywymi kolorami, a także motywami nawiązującymi do ulubionych bajek, postaci bajkowych i filmów. Takie modele mają w swojej ofercie marki takie jak: Timex, Knock Nocky, Lacoste, Lorus, Garett, Garmin i Ice Watch. Są one czytelne, a nauka czasu jest przy nich o wiele prostsza i zabawniejsza. Na co zwrócić szczególną uwagę? Z pewnością na rozmiar zegarka, jego pasek (najlepiej wygodny silikonowy), wielkość i rodzaj oznaczeń na tarczy oraz oczywiście wygląd. Poniżej znajdziesz kilka propozycji zarówno na zegarek dla dziewczynki, jak i chłopca.

Zegarek dziecięcy Ice Watch Ice Ola Kids

Jeśli poszukujesz dla dziecka stonowanego zegarka, który spełnia wymagania uniwersalnego i czytelnego zegarka, to odpowiednimi modelami będą różnokolorowe zegarki dziecięce od Ice Watch. Dla chłopca warto zastanowić się nad zakupem modelu Ice Ola Kids 015350, z kolei dla dziewczynek – Ice Ola Kids 014426. Pierwszy z nich utrzymano w przyjemnym niebieskim odcieniu z odznaczającymi się żółtymi akcentami, a drugi to delikatny model o białej kolorystyce przełamanej różowymi elementami. Oba zegarki są wykonane z elastycznego i dobrze trzymającego tworzywa, co gwarantuje stabilność na nadgarstku nie tylko podczas nauki, ale również w czasie wielu zabaw. Przy tych ostatnich z pewnością sprawdzi się wodoszczelność o klasie 10 ATM, co ochroni model przed zalaniami większą ilością wody. Dodatkowo stonowany, modny wygląd zegarka sprawdzi się również w późniejszym okresie i z powodzeniem będzie również towarzyszył dziecku podczas kolejnych lat dorastania.

Zegarek dziecięcy Knock Nocky

Rodzice, dziadkowie czy chrzestni mogą sobie pozwolić na trochę droższy zegarek do 300 zł dla dziecka. Jednak jeśli jesteś gościem i nie wiesz, czy ktoś nie kupi jeszcze zegarka na prezent, a do tego za bardzo nie orientujesz się w ulubionych kolorach i motywach, to warto wybrać dziecięce modele Knock Nocky, których zaletą jest przystępna cena oraz jednolita kolorystyka, która będzie odpowiednia zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Jeśli szukasz tradycyjnego zegarka w białej kolorystyce postaw na SF3042000 z kolekcji Starfish. Jednak pragniesz odbiec od tradycyjnego wyglądu, to wtedy odpowiednim modelem będzie Fluffy FL3591505 o niebieskiej stylistyce. W obu zegarkach dobrą czytelność o każdej porze gwarantuje powłoka luminescencyjna umieszczona na wskazówkach.

Dziecięcy smartwatch vs analogowy zegarek

Twoje dziecko przejawia zapał do technologii i interesuje się różnymi nowościami? Postaw na zegarek dziecięcy Garett Kids 4You 5903246286878 o fioletowo-różowej kolorystyce. Z pewnością ten młody człowiek poczuje niezwykłe emocje, jak ty w momencie, kiedy otrzymałeś swój pierwszy diskman lub wymarzoną MP3. Ten smartwatch dla dzieci z pewnością wyzwoli wyobraźnię dziecka i będzie mogło się bezpiecznie bawić, a do tego zacznie się pomału usamodzielniać. Dyskretne aplikacje i funkcje pozwolą ci na sprawowanie pełnej kontroli ze znacznych odległości, a tym samym dasz swojej pociesze upragnioną przestrzeń. Ten wyjątkowy zegarek z GPS dla dziecka wyposażono ponadto w budzik, przeglądarkę zdjęć, klawiaturę wybierania numerów, możliwość odbierania, odrzucania i wykonywania połączeń telefonicznych, geo ogrodzenia, latarkę LED, monitoring snu i odtworzenie pokonanej trasy. 

Z kolei, jeśli chcesz obdarzyć dziecko tradycyjnym modelem, warto zdecydować się na zakup zegarka dla dzieci Lacoste L1212 Kids 2030002. Model ten jest utrzymany w granatowym odcieniu. Doskonałą czytelność zapewniają bardzo wyraźne białe cyfry arabskie oraz wskazówki w trzech różnych kolorach – błękitnym (godzinowa), niebieskim (minutowa) i żółtym (sekundowa) – które ułatwią naukę godzin. Nie mogło również zabraknąć charakterystycznego logo marki umieszczonego na godzinie trzeciej. Zarówno pasek, jak i kopertę wykonano z tworzywa gwarantujące wygodę podczas zabaw w domu czy na świeżym powietrzu.

Komunijny zegarek z grawerem

Co stanowi najlepszą pamiątkę? Oczywiście zegarek. A co jeśli dodatkowo go spersonalizujsz? Otrzymasz prezent i pamiątkę, która będzie miała bezcenną wartość dla twojego dziecka i dla ciebie także. Wybierz sentencję, napisz dedykację lub po prostu zdecyduj się na imię i datę przyjęcia Pierwszej komunii – wybór jest nieograniczony, a idealny prezent całkowicie gotowy! Taki zegarek z grawerem zostanie z chłopcem lub dziewczynką na lata!