Minęło wiele lat, miałem okazję zachwycać się wieloma nowymi modelami zegarków i kilkoma reedycjami, wypuszczono na rynek zegarki nawiązujące do dawnych odpowiedników. Udało mi się usłyszeć o kilku nowatorskich rozwiązaniach – ale nic mnie tak nie zszokowało i ucieszyło jak powrót Króla, czyli Casio G-Shock GX-56!

Ponowne nadejście dawnego lidera

Casio G-Shock GX-56 to legenda sięgająca roku 2010, czyli zamierzchłych czasów, jeśli chodzi o współczesny rozwój zegarków. Wówczas jego rozmiary, a także możliwości i design sprawiały, że wszyscy mężczyźni wpatrywali się bezwstydnie w GX-56, kobiety zaś z trudem ukrywały zainteresowanie. Dzięki temu zegarek stał się niczym Elvis – stał się rozpoznawalny, stał się pożądany i, co najważniejsze, stał się Królem.

 

Zdolności jego królewskiej mości

Elvis, poza zniewalającym kobiety wyglądem i zawadiackim spojrzeniem miał jeszcze coś, czego nie widać – głos, rzucający na kolana nawet najbardziej nieczułe serca. Podobnie Casio G-Shock GX-56 posiada niewidzialne możliwości, które rzucą na kolana zarówno miłośników zegarków, jak również osoby, wymagające od swojego czasomierza jak najwięcej. Ma on więc jak każdy model z serii G-Shock, unikalny system zabezpieczający przed uszkodzeniami mechanizmu powstającymi w wyniku wstrząsów. Ponadto wbudowano w nim moduł Tough Solar, umożliwiający ładowanie baterii za pomocą energii słonecznej, co pozwala na ciągłe uzupełnianie energii. Ponadto na wyświetlaczu znajduje się wskaźnik zużycia energii, a także funkcje kalendarza, stopera, datownika, stopera, timera, a także możliwość uruchomienia aż 5 alarmów. Dodatkowo zegarek jest chroniony wysokim poziomem wodoszczelności – aż do 200 metrów, co zapewnia niezawodność nawet podczas nurkowania głębinowego. Warto też wspomnieć, że zegarek jest wyposażony w Alpha Gel, czyli substancję zapewniającą jeszcze lepszą amortyzację i ochronę przeciwwstrząsową.

Król powrócił, ale gdzie?

Casio G-Shock

Powrót Króla rozpoczął dystrybutor Casio Europe, który zaopatruje sklepu w Polsce za pośrednictwem ZIBI S.A. – zegarki dostępne są już w sklepach Zegarownia.pl oraz demus-zegarki. Ja sam nie będę czekał i od razu wybiorę tego Casio – warto mieć model, który dawniej uzyskał tak wysokie noty, a obecnie jest nie tylko doskonałym nawiązaniem do tych czasów, ale także świetnym zegarkiem nawet jak na czasy obecne.