Timex Kids AnalogueT79081-1

Dzieci mają to do siebie, że są wulkanami energii, zaś czasu nie liczą – przecież są szczęśliwe. I o ile dzieciństwo, jak samemu mogliśmy się przekonać, uciekło błyskawicznie, o tyle warto dopilnować, by dzieci posiadały czasomierze, które pozwolą dbać o swój wolny czas. Tylko czy eleganckie? To kolejne pytanie, na które można odpowiedzieć „to zależy”. Jednak po zastanowieniu odpowiedź jest bardzo prosta.

W większości przypadków rodzice kupują zegarki dla dzieci, których wygląd został specjalnie opracowany, by przykuć uwagę najmłodszych– są to zegarki kolorowe, posiadające ciekawe i zabawne wzory lub postacie, które znać można z kina lub telewizji. I bardzo dobrze, ponieważ czasomierz ma podobać się jego właścicielowi.

Pytanie, co w przypadku uroczystości, kiedy dziecko zakłada garnitur lub suknię? Niezbyt pasuje do tego zegarek z Różową Panterą czy lalką Barbie na cyferblacie. Wówczas warto pokusić się o czasomierz nieco bardziej pasujący do sytuacji.

Festina Junior F16905-4

Do takich należeć może seria zegarków Festina Junior lub Timex Kids, które posiadają w kolekcji zarówno czasomierze „barwne”, jak i przygotowane z myślą o dzieciach, które potrzebują zegarków nieco bardziej eleganckich. Wykonanie ze stali szlachetnej, utrzymanie w jednolitych, stonowanych barwach jak czerń czy srebro sprawi, że doskonale sprawdzą się na każdej uroczystości, jako dodatek do formalnego stroju.

Warto jednak mieć na uwadze, że najważniejsze jest zadowolenie dziecka – na pewno zgodzi się na elegancki czasomierz, jednak trzeba pamiętać, że może być szczęśliwsze, jeśli dostanie swój wymarzony, kolorowy zegarek. Tego się trzymajmy – na eleganckie czasomierze jeszcze przyjdzie czas.