Przygotowałem się już na serię wpisów dotyczących zegarków stylizowanych. Co to znaczy? Oczywiście są to modele (a czasem nawet całe marki) oparte na pewnym schemacie dotyczącym wyglądu, powtarzającym się w każdym z zegarków. Czy to oznacza, że są takie same? Wręcz przeciwnie – z wzorca korzystają, aby wytworzyć absolutnie nowy design.

Zeppelin powstał właśnie z myślą o stylizowaniu swoich zegarków, co objawia się także w nazwie, wiążącej się z grafem Ferdinandem von Zeppelinem, twórcą słynnych sterowców. Od jego imienia nazwano tak te latające maszyny, zaś marka zegarków wykorzystuje także inne nazwy wiążące się z nimi do nadawania nazw poszczególnym seriom zegarków, takim jak Hindenburg (słynny sterowiec, który wybuchł w 1937 roku w New Jersey z powodu zapalenia się wodoru wypełniającego balon) czy Graf Zeppelin (na cześć twórcy). Jednak najważniejszy pozostaje niezwykły wygląd zegarków Zeppelin. Zostały one zaprojektowane tak, aby przypominać dawne zegary pokładowe tych aerostatów – przede wszystkim dzięki stworzeniu tarczy w kolorze beżowym, sugerującym wyblakłe od słońca zegary. Dodatkowo czcionka indeksów, stylizowana na początek wieku XX doskonale z tym współgra, zapewniając efektywny wygląd w stylu vintage, doskonale pasujący do każdego eleganckiego stroju.

To jednak nie wszystko. Zegarki Zeppelin nie kończą się na tarczach. Zeppelin przygotował do nich eleganckie i skromne koperty w kolorze srebrnym oraz estetyczne skórzane paski, które wspaniale łączą się z klasyczną estetyką tarcz i zapewniają tym samym wspaniały efekt. Jednak nie cały zegarek Zeppelin opiera się na nawiązywaniu do dawnych rozwiązań, ponieważ mechanizm Zeppelin jest bardzo nowoczesny – kwarcowy system napędzania zegarka to pewność niezawodnego funkcjonowania dzięki umieszczonej we wnątrz baterii. Niektóre modele posiadają natomiast także mechanizm automatyczny, zapewniający doskonałą pracę tylko dzięki ruchom ręki właściciela, co pozwala na uniknięcie jakiejkolwiek ingerencji w funkcjonowanie zegarka.